Grzybowo

Autor: aforero
Polska od długiego czasu nie jest już na całe szczęście rolniczym krajem. W końcu rolnictwo to niezmiernie ważna część wszystkich gospodarek, lecz nie ma sensu, aby funkcjonowali w niej niemalże wszyscy ludzie. Prawda jest taka, że ciągle w Polsce jest za duża ilość osób zamieszkujących wieś, lecz często Polacy wyłącznie na papierze zamieszkują wieś. Kiedy większość ludzi mieszka w miastach, nie powinno jakoś dziwić, iż najzwyczajniej bardzo chcemy jakby nie patrzeć pojechać na trochę na polską wieś.

W takim razie: można powiedzieć, że agroturystyka to kapitalny pomysł na wakacje 2014 - choć zapewne owa idea nie spodoba się dla wszystkich. Jednakowoż spokojna głowa! Nierzadko sytuacja jest taka, iż nawet rozpuszczone dzieciaki, które całkowicie nie znają wsi, najzwyczajniej w świecie są pod bardzo dużym wrażeniem. W szczególności, że nie można powiedzieć, iż gospodarstwa agroturystyczne są nudne. Czyli te wyróżniające się gospodarstwa agroturystyczne to sporo świetnych atrakcji turystycznych.

Wystarczy trochę się porozglądać, a z całą pewnością trafi się na doskonałe gospodarstwo... Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się zachwycająca panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Atrakcją przyrodniczą jest również Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Znajdują się tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie mieszkają daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz wiele gatunków ptaków.

Przez Grzybowo przelatują liczne drogi rowerowe, które są częścią trasy międzynarodowej. Jednym z najbardziej interesujących jest szlak Bocianich Gniazd, przebiegający przez obszerne torfowiska z zanikającymi jeziorkami i wilgotny las mieszany sosnowo – dębowy będący niepowtarzalnością na obszarach wydmowych. Atrakcyjny jest również szlak biegnący z Dźwirzyna do Gąsek, gdzie znajduje się zabytkowa latarnia i gotycki kościół z piętnastego wieku, a także szlak wiodący do jeziora Lesko gdzie swoje schronienie znalazły liczne, interesujące ptaki. Wczasowicze często korzystają również z tutejszych szlaków spacerowych, biegnących pośród sosnowo – dębowych lasów i wokół wspomnianego jeziora Resko.

Warto zaznaczyć, że około piętnaście kilometrów od Krynicy Zdroju znajduje się granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, jednakże jej okolica po stronie polskiej jest nadzwyczajnie czarująca. Należy wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się krajobraz na Zalew Wiślany oraz w oddali - katedrę we Fromborku. Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Łebie można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T