Nowa ledowa jakość

Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Mimo, że kalendarzowe lato w pełni, chłodne noce potrafią nam przypomnieć o zbliżającej się jesieni. To, że z końcem lipca coraz mniej jest upalnych nocy z temperaturą sięgającą 20 st. C spostrzegli już nasi dziadkowie, którzy powołali zgrabne przysłowie „od świętej Anki zimne wieczory i poranki”. Parę miesięcy temu zrywaliśmy bazie do wazonu, odbyliśmy wakacyjny urlop, a już za chwilę z łopatą w dłoni będziemy odśnieżać podjazd. Nic to, wszystko ma swój czas, w związku z tym zamiast narzekać na jesienną słotę, dobrze jest zająć się...planowaniem.

Gdy za oknem pojawi się deszcz, a ciepły koc otuli swą miękkością, wyjrzyjmy przez okno i w wyobraźni zobaczmy na naszej posesji biały puch. Czy nie atrakcyjniej wyglądałby w towarzystwie iskrzących się światełek? A okno w salonie czy jadalni? Kurtyna świetlna led (link) przeistoczy je w rozgwieżdżone niebo, roztaczając przy tym w mieszkaniu uroczy nastrój. To niesłychane, że wzruszający, bożonarodzeniowy klimat możemy uzyskać w zasadzie tylko za pomocą światła. Unikając zgłębiania się w techniczne tematy, lepiej wymienić tylko zasadnicze cele, jakim ma służyć oświetlenie bazujące na diodach LED. Faktem, który przemówi niemal do wszystkich konsumentów energii jest fakt, że takie oświetlenie pozwala znacząco ją zaoszczędzić tym bardziej, jeśli wcześniej korzystało się ze świetlówek kompaktowych. Dodatkowo, wykorzystywanie diod LED minimalizuje ryzyko zatrucia się szkodliwymi substancjami (głównie związkami rtęci), które wchodzą w skład m.in.

tanich świetlówek. Ostatnimi czasy na rynku zaczęły pojawiać się żarówki LED. Wykorzystują one system diodowy oraz porównując je z lampami żarowymi są znacznie trwalsze i sprawniejsze. W nieznacznym stopniu się nagrzewają, a dzięki użyciu wielobarwnych filtrów można uzyskać dowolną barwę oświetlenia. Lampy biurkowe, lampki nocne (kontynuuj) i lampy sufitowe z systemem ledowym są proste do dopasowania na wiele sposobów.

Do ujemnych stron tego typu rozwiązań zalicza się stale wysoka cena, natomiast wielu kupujących nabrało przeświadczenia o nieskazitelnej jakości produktu oraz – paradoksalnie – niewielkich kosztach eksploatacyjnych. Warto zainwestować w żarówki LED, które będą luksusowe i będą służyły długo. Co roku można zaoszczędzić nie bagatela 40 zł, wymieniając oświetlenie tradycyjne na żarówki LED. Jest to coraz korzystniejsze rozwiązanie, mające zastosowanie dzisiaj nie tylko w biurach, ale również w różnych gałęziach przemysłu i w budynkach użyteczności publicznej, np. w placówkach oświatowych.

Sprzyja to również tak popularnemu obecnie ekologicznemu stylowi życia. Chcąc udekorować przestrzeń wokół domu powinniśmy pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, jednak diody led charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uderzenia. W technologii led jest możliwe osiągnięcie każdego koloru światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw.

”Odwiedźmy” w sieci sklepy z oświetleniem, zwróćmy się po radę do kompetentnej obsługi sklepu, rozważmy nasz wybór, gdyż odpowiednio dopasowane światło z całą pewnością jest w stanie wiele zdziałać. W internecie odnajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które świetnie podkreśli piękno posesji. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci w wielu przypadkach mamy możliwość zobaczenia lampek przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w kwestii oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T