Apartament, w jakim wszyscy chcieliby żyć

Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów
Autor: Uroczysko Siedmiu Stawów
Źródło: Uroczysko Siedmiu Stawów
W epoce coraz powszechniej panującej w naszych domach elektroniki już nikogo raczej nie dziwi, że ktoś zdecyduje się zrobić w domu niewielkie kino. W sklepach z elektroniką użytkową królują obecnie kina domowe, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz zespołu głośników. Można już na takim sprzęcie dość wygodnie oglądać filmy z rodziną i przyjaciółmi, są jednak osoby, którym taki zestaw raczej nie wystarczy. Tak więc jeżeli ktoś będzie naprawdę miłośnikiem kina, ma wystarczającej wielkości dom, w którym nieduże kino może się zmieścić, i będzie dysponował zapasem gotówki, za którą można kupić całkiem dobre auto, to kino we własnym domu jest właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do wykorzystania na kino doskonale będą się nadawać pomieszczenia mniej reprezentacyjne, na przykład poddasza albo piwnice.

Powiedzieć wręcz można, że nadają się lepiej do tego celu, ponieważ często mają nieregularne kształty, a to bardzo pomaga podczas projektowania, ponieważ w tradycyjnych pokojach panują fatalne warunki akustyczne. Tak samo jest z naszym domem. Nie musimy się przejmować tym czy wszystkie okna są zamknięte, czy zgasiliśmy wszystkie światła i czy drzwi są zamknięte. Inteligentny dom to dom, który daje wiele ciekawych opcji, które są po to, by ułatwić nam życie. Rano możemy za pomocą jednego przycisku otworzyć okna i wprawić w ruch ekspres do kawy.

Możemy uruchomić radio. To genialny sposób, kiedy chcemy by wszystko było łatwiejsze. Dzisiejszy świat jest przepełniony udogodnieniami, tak, więc wiele osób nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez inteligentnych rozwiązań w mieszkaniu. Jeżeli kochamy wykorzystywać z nowoczesnych technologii, szczególnie takich, które w właściwy sposób usprawniają nam funkcjonowanie, to bez wątpienia powinniśmy takie nowoczesne oferty posiadać w własnym domu. Warto powiedzieć, że inteligentne instalacje możemy odpowiednio zaprogramować z wyprzedzeniem, tak aby we właściwym czasie się załączały, jak i wygaszały, lecz także mamy szansę nimi sterować zdalnie, za pomocą właściwych aplikacji, które będą znajdowały się na naszym telefonie komórkowym, lub komputerze.

Dzięki takim rozwiązaniom na bieżąco będziemy mogli zdecydować o tym, co ma się w konkretnej chwili stać w naszym domu. Czy mają się rozsunąć rolety, czy powinien się włączyć piekarnik, w którym znajduje się obiad.
apartament
Autor: nhow
Źródło: Kaldewei
Wielu ludziom wydaje się, że inteligentne domy to jedynie te nowo wybudowane. Nic bardziej błędnego. Otóż w budynkach już wybudowanych również można wprowadzić instalacyjne nowinki umożliwiające synchronizację elektronicznych przedmiotów w domu i dorzucenie różnych specjalnych efektów. Dzięki możliwości sterowania oświetleniem czy przez optymalizację temperatury możemy oszczędzić.

Dodatkowo można stworzyć własne pomysły przy sterowaniu urządzeniami w mieszkaniu. Współczesna technika daje możliwość zapamiętać różne profile wymyślone przez domowników. Można za pomocą jednego przycisku odsłonić rolety, włączyć żwawą muzykę, otworzyć okna i wprawić w stan gotowości ekspres do kawy. Dzięki temu profilowi nasz poranek będzie bardzo przyjemny. Wystarczy jeden przycisk a cały dom będzie zachęcał do podniesienia się z betów.

Można również w podobny sposób zorganizować profil na wieczór. Do tego możemy stworzyć taki, który będzie włączany, gdy okaże się, że za chwilę w domu mają pojawić się goście. Oczywiście prościej jest stworzyć inteligentny dom od początku, bo cała instalacja jest od razu umieszczana w odpowiednich miejscach. Jednak w starszych budynkach również damy radę zamontować wiele udogodnień. Polecamy stronę www.andrew-lucas.pl.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T