Furby, Atrakcje od Furby

furby
Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często nabywają takie, które mają je pochłaniać na tyle, ażeby mieć wolny czas dla siebie. Stąd też dziecko często dostaje gry komputerowe, które mogą być dla niego ogromnym zagrożeniem. Pierwsze zabawki Furby miały swoją premierę na świecie w 1998 roku i niemal błyskawicznie zrewolucjonizowały rynek branży dziecięcej. Jednak nie upłynęło wiele czasu, a okazało się, że małe stworki wyglądem podobne do chomika giganta, spokrewnionego z sową, fascynują nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców. Pod koniec dwudziestego wieku o zabawkach interaktywnych mówiono szczególnie w kontekście przyszłości, tymczasem mieliśmy szansę się przekonać, że owa przyszłość przyszła do nas szybciej niż się spodziewaliśmy.

Niestety, mimo że furby rozmawiał w wielu językach, włączając „ojczysty” język furbish – nie mówił ani słowa po polsku. Jednak wiosną, 2013 roku zabawka weszła na arenę zabawek w zupełnie odświeżonym, zniewalającym wydaniu, rozumiejąc przy tym komendy w języku polskim, i dzięki temu pokochaliśmy ją miłością bezgraniczną. Zajmując się Furbym kształtujemy jego osobowość i temperament, uczymy mowy, opiekujemy się nim, karmimy i wspólnie śpiewamy, a nawet tańczymy. Furby ma czujniki na plecach, brzuchu i dzióbku, jest więc łasy na pieszczotliwy dotyk, łaskotki oraz karmienie. Jest przy tym bardzo kulturalny, ponieważ umie dziękować i pożegnać nas przed zaśnięciem.

Zabawki Furby są dobrym wyborem dla osób które są wrażliwe na sierść czworonożnych zwierzaków, ponieważ nasz mały kolega nie zrzuca swego wielobarwnego, ślicznego futerka. Niemowlęta nie skupiają się tylko na obiektach, ale przyswajają rzeczywistość zmysłami. W tej roli świetnie sprawdzają się wielokolorowe gadżety z pozytywką, a nawet tak podstawowe rzeczy jak gryzaczki i smoczki Avent albo Tomee. Coraz większą popularnością cieszą się maty edukacyjne w przyjemnych kolorach. Najczęściej nad nią umieszczane są intrygujące przedmioty, które również kształtują wyobraźnię malucha.

Jakie zabawy są dziś uwielbiane przez dzieci? Co chętnie wybierają dzieci, wybierając formę rozrywki? Rozmaite zabawki, jakie znaleźć można obecnie na rynku wśród wielu, zróżnicowanych ofert mogą zaskoczyć zarówno rodziców, jak i dzieci. Wśród nich znaleźć można tę znakomitą dla pociechy ofertę, a także wyszukać inspirację do prezentu dla dziecka znajomej pary. Firma stara się iść z duchem czasu oraz oferuje coraz bardziej złożone rozwiązania. W tym wieku dziecko powoli rozpoczyna dobierać sobie zabawki i interesować się nimi. Naturalnie szalenie istotne okazuje się, by przedmioty, którymi się posługuje nie zrobiły krzywdy, czyli nie dały się połknąć.

Zwróć uwagę, czy zabawki, które dajesz swojemu dziecku, posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dziecko mozolnie poznaje jak rozpoznawać kształty, w związku z tym pożyteczne stają się gadżety, które należy dopasować. Książki z barwnymi ilustracjami, posiadające specjalne przyciskiprezentujące np. odgłosy zwierząt, również potrafią być pomocne. Ważne, żeby zabawki dla najmłodszych nie powodowały zbyt dużego stresu, oznacza to, że nie powinny być zbyt interaktywne.

Tutaj sytuacja już jest nieco łatwiejsza, bo pociechy same poinformują rodziców, czego oczekują i potrafią docenić lub skrytykować nową atrakcję. Dobrze jest delikatnie serwować gry i zabawy edukacyjne, które wspomogą rozwój wyobraźni przestrzennej. Maluchy samodzielnie potrafią konstruować swój świat z użyciem otaczających ich zabawek, nie trzeba zatem przegiąć z „nauką przez zabawę”. Każdy element zabawy, który umożliwia ruch jest dobrym pomysłem. Dodatkowo warto zadbać o rozwój zdolności dziecka, w związku z tym należy pamiętać o plastelinie i akcesoriach do malowania.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T