Czy polski język jest tak bardzo trudny do nauki dla imigrantów?

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Mając w domu małą dziewczynkę musimy wziąć pod uwagę jakie zestawy akcesoriów dla lalek przydadzą się jej laleczkom. Na pewno okaże się potrzebny wózek.Najlepiej wspólnie z dziewczynką porozmawiać jakie zestawy akcesoriów dla lalek chciałaby mieć. Na rynku dostępne są zarówno akcesoria dla laleczek typu bobas jak również dla lal typu Barbie.

Dla tych pierwszych możemy znaleźć oprócz opisanych już wózeczków, wszelkiego rodzaju ciuszki, butelki, śliniaczki, pampersy, smoczki, nocniki, wanny, łóżka, nosidła a nawet kosmetyki pielęgnacyjne. Z kolei lalki wyglądające jak dorosłe osoby oprócz strojów (także sukien ślubnych i balowych) i kosmetyków (także do makijażu), dostaniemy przybory fryzjerskie. Starsze dziewczynki będą bardzo zadowolone mogąc lale czesać, kręcić jej loki, oraz twarz i paznokietki. Można by orzec, iż robimy się coraz bardziej lubiący wygody.

Nie ma w tym wprawdzie póki co nic nam szkodzącego, lecz jak we wszystkim, przesada bywa zgubna. Bo przecież jeśli nie będziemy widzieli różnic między tym co „od święta” a tym co „na co dzień”, zwyczajnie siebie sami zubożymy. Dlatego więc warto być czasami mało praktycznym. Przeznaczyć odrobinę czasu na być może mało produktywne, lecz jednakże istotne ceremoniały, takie jak na np.

herbata wypijana codziennie po obiedzie (koniecznie z porcelanowych filiżanek), a do niej ciasteczko z konfiturą wiśniową. Na urok życia mają wpływ właśnie drobne rzeczy. Niestety życie jest tylko jedno, zatem warto się życiem radować a nie sprowadzać je do formy gdzie wszystko nam jedno. Bo w rzeczy samej chodzenie w dresie na imprezy towarzyskie które nie mają związku ze sportem, jest w mojej opinii takim właśnie zrównaniem wszystkich aspektów życia do jednego poziomu mianowicie - „ wygody”.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T