Decydując się na wycieczkę, zaopatrz się w namiot|Jeśli namioty turystyczne to tylko wypróbowana marka

plecak górski
Autor: Tonnerre Lombard
Źródło: http://www.flickr.com
Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów. Nie wszystkim pasuje spędzanie kolejnego urlopu w hotelu z basenem. Dla tych osób idealną alternatywą jest na przykład wyjazd na biwak nad wodę, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeśli mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy taką przygodę. W ogóle nie musimy robić dziesiątek rezerwacji w hotelach, układać drobiazgowego planu zwiedzania i trzymać się go co do minuty.

Wszystko co potrzebne to plecak na plecach, pomysł i pogoda ducha. W dzisiejszych czasach ekwipunek turystyczny jest lekki, zajmuje mało miejsca i o wiele łatwiej, dzięki temu podróżować. Nie trzeba wlec ze sobą niewygodnego namiotu z metalowym stelażem, można kupić niewielki, lekki i wygodny namiot typu igloo. Zmieniły się także plecaki turystyczne. Nie mają już ciężkich stelaży i szorstkich parcianych szelek obcierających ramiona po trzydziestu minutach. Mamy możliwość by obecnie znaleźć plecak bardzo dobrze dopasowany do budowy anatomicznej człowieka z łatwo regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w dobrym rozłożeniu obciążenia.

Dzięki temu nawet wielki plecak jest wygodny.
namiot
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
W tego typu sytuacji przydatne bywają głównie te sprawdzone namioty biwakowe. Takie namioty mają zwyczajowo markowe zamki, które odznaczają się niesamowicie dużymi walorami użytkowania. Bywają one bardzo trwałe. Są niezawodne nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Lekkie, pojemne, namioty biwakowe to dobra oferta głównie przeznaczona dla licznych rodzin bądź par, wybierających się na dłuższy biwak chociażby gdzieś nad jeziorem.

W taki sposób można cieszyć się w pełni wycieczką oraz podziwiać jedyne w swoim rodzaju widoki. Trafionym zamysłem może okazać się nabycie przy tej okazji śpiworów puchowych. Śpiwory puchowe skutecznie poprawiają tak zwany bilans cieplny całego ciała. Tak samo kuchnia turystyczna na www.ekspedycyjny.pl - dziś to już nie duża i ciężka butla z gazem i łomoczący zestaw menażek. Mamy do dyspozycji małe i lekkie butle, a menażki da się zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi wytwarzanymi z lekkich tworzyw sztucznych. Także metalowe sztućce i kubki możemy wymienić na lżejsze, łatwiejsze w noszeniu.

Ludziom, którzy lubią odrobinę wygodnictwa w trakcie wędrówek i nie do końca ufają swojemu zdrowiu, z pewnością przyda się nieco wyposażenia kuchennego. Szczególnie w czasie chłodniejszej nocy albo mokrego odcinka na trasie świetnie spisze się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w chwili, kiedy należy przyrządzić samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do kompletu na pewno przydadzą się sztućce turystyczne, których różne rodzaje można odszukać nie tylko w salonach z wyposażeniem turystycznym, lecz również w sklepach z ekwipunkiem wojskowym. sztućce turystyczne http://www.ekspedycyjny.pl to niewielkie, połączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Firmy prześcigają się w produkcji coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Rozwój technologii pozwala na produkowanie kurtek mieszczących się w kieszeni, albo leciutkich i niewiarygodnie ciepłych śpiworów. Oczywiście im nowocześniejszy i lżejszy sprzęt, tym wyższa cena, ale są to rzeczy, które dobrze użytkowane posłużą nam przez lata.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T