Odpoczywaj w Polsce niezależnie od pory roku

Narty, sporty zimowe
Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Jedno nie podlega jednakże dyskusji – na ich obszarze znajdują się jedne z najpiękniejszych zakamarków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Nadzwyczaj bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Krańce południowe Polski to rozciągające się łańcuchy górskie. Nasilony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to nasilony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski.

Taki aktywny wypoczynek to wspaniały trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to także znaczące przychody dla apartamentów czy kwater prywatnych mających do zaproponowania noclegi (więcej tu - http://www.ruszajwpolske.pl/). Oferując noclegi Zieleniec konkuruje z innymi ośrodkami cenami a także położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, przykładowo noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba również przyciągają wielu zwolenników białego szaleństwa. Trzeba, toteż znaleźć troszeczkę czasu i zaplanować tego typu wyjazdy w góry (omówienie).
Zamek Kliczków, Sylwester
Autor: Zamek Kliczków
Źródło: Zamek Kliczków
Sylwester Zieleniec, sylwester na mazurach lub sylwester noclegi w górach - to jedne z najczęściej poszukiwanych słów w internetowych wyszukiwarkach w przeciągu ostatniego miesiąca związane z poszukiwaniem propozycji na pożegnanie 2013 roku! Niezwykle zasłużeni twórcy skansenu spoczywają dziś na wzgórzu, na terenie muzeum. Współcześnie obiekt zajmuje 22 hektary i gromadzi niezliczoną ilość cennych, kaszubskich zabytków.

Można tu podziwiać m.in. zagrody, dworki szlacheckie, założenia dworskie, chałupy, wiejską szkołę, kościół, tartak, kuźnię oraz dwa wiatraki z 1876 r. (koźlak i holender). Wszystkie wnętrza wyposażono w tradycyjne sprzęty. Utworzono także sporo wystaw tematycznych. Wdzydze Kiszewskie to nie jedyna kaszubska miejscowość, którą warto zobaczyć.

Bez wątpienia trzeba zaplanować wizytę w Chmielnie stanowiącym centrum kaszubskiej ceramiki. Tutejszy warsztat rodziny Neclów działający od ponad stu lat jest udostępniony do zwiedzania i oferuje szeroki wybór produktów ozdobionych w typowym, kaszubskim stylu. Znane są również Kartuzy – stolica Szwajcarii Kaszubskiej. Miasteczko w sposób szczególny wyróżnia się kulturą, tradycjami i językiem miejscowej ludności. Najcenniejszym zabytkiem Kartuz jest zespół klasztorny Kartuzów. Z pierwotnej, gotyckiej formy obiektu zachowały się fragmenty krużganków, refektarz i przebudowane budynki gospodarcze.

Interesującym akcentem jest barokowy dach w kształcie wieka trumny.
Spa, masaż ciała
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dla osób niepełnosprawnych bądź chorych, albo po prostu lubiących spokojne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których również nie brakuje w naszym kraju. Najogromniejsze ich zbiorowisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Zjeżdżają tutaj duże ilości kuracjuszy, by odpocząć i skorzystać z usług, jakie mają do zaproponowania tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój znajduje się w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zwiedzenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podejrzeć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T