Jak przekazać 1% podatku na rzecz organizacji opp

podatki
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Poza rozliczeniami personalnymi, jesteśmy zobowiązani wykonać także rozliczenia finansowe ze skarbówką, płacąc podatek dochodowy za zeszły rok. Każdy z nas jest zmuszony uzupełnić PIT 2013 i zanieść go fiskusowi. Czyli kiedy będziesz już chciał nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, najzwyczajniej powinieneś wybrać taką fundację, która jest w Twoim guście. Bo wiadomo - jeden człowiek chciałby wspomóc brazylijskie lasy, inny zwierzaki, a jeszcze ktoś inny dzieciaki. Wychodzę z założenia, iż trzeba pomagać, i nie jest ważne komu pomagamy.

Tzn. to jest oczywiście istotne, ale w dużym błędzie są takie osoby, które przykładowo twierdzą, że pomaganie przykładowo psom nie ma większego sensu, ponieważ to człowiek jest najistotniejszy. Myślę, iż należy niejako pomoc dystrybuować bardziej równomiernie. Namawiam zatem do pomagania Obowiązek złożenia zeznania podatkowego powstaje w chwili osiągnięcia jakiegokolwiek dochodu, jednakże podatek dochodowy wynoszący 18 procent zysków musimy uiścić dopiero po uzyskaniu kwoty przekraczającej kwotę dochodu zwolnioną z podatku, czyli lekko ponad trzy tysiące zł. Jeśli przekroczymy tą sumę chociaż o złotówkę, jesteśmy zobligowani uiścić podatek i rozliczyć pit.

W ostatnich latach urzędy w Polsce chcą iść z postępem technologii, w związku z czym możemy składać nasz PIT przez internet, co jest sposobem nieporównywalnie lepszym niż stanie w Urzędzie Skarbowym. Wszystkie organizacje pożytku publicznego mają unikalny numer wydany przez KRS. Jeśli numer ten nie jest podany w danych kontaktowych naszej instytucji, możemy być pewni, iż będziemy mieli do czynienia z oszustem. Większość Organizacji zbiera pieniądze na tzw. szczytne cele – pomoc chorym ludziom, sprzęt dla przytułków dla zwierząt, czy leczenie chorych na AIDS.

Jednak istnieją również te, które np. współfinansują organizację imprez w swoich powiatach, bądź inwestują swoje pieniądze w rozwój sztuki, np. kin w swoim rodzinnym województwie. Czytelnicy chcący przekazać 1 procent znajdą szersze wiadomości w tym temacie - np. na stronie www.naratunek.org bądź klikając - tutaj.

Warto również zwrócić uwagę, że tak jakby dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy są najzupełniej bezpłatne. Oczywiście nie każde, lecz można powiedzieć, iż często to jest tak, że program jest za friko, a najzwyczajniej zarabia trochę, ponieważ współpracuje z fundacją. Osobiście użytkuję program do rozliczania pit - właśnie darmowy. W zasadzie nie narzekam. Wszystko jest w należytym porządku. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z moimi wypocinami choć jedna osoba odnajdzie w Sieci taką organizację, która jest godna uwagi.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T