Darłowo - super miejsce na ukrop 2014

Morze, Bałtyk
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Tatry zupełnie objęte są ochroną w postaci Tatrzańskiego Parku Narodowego. Brzegi potoków oraz wyloty wielkich kotlin tatrzańskich, zatem najniższe partie gór, porastają lasy liściaste rodzaju łęgowego i lasy bukowe z domieszką jodły. Nieco wyższej rosną bory świerkowe i jodłowe, etapowo przechodzące w kosodrzewinę, a później w hale, czyli łąki używane do wypasu owiec. Dzięki temu chroniona jest dziewicza przyroda, która bez przerwy zachwyca tysiące urlopowiczów, którzy bez przerwy odwiedzają te przepiękne tereny.

Wśród wielu turystycznych atrakcji w tym rejonie wymienić można kilka, jakie są najbardziej popularne wśród zwiedzających. Zwiedzanie Gór Stołowych zacząć można od Szczelińca Wielkiego, gdzie wśród zakamarków skalnych niekiedy w środku lata można znaleźć śnieg. Z pewnością pominąć nie można Błędnych Skał, to znaczy tajemniczego labiryntu pełnego tajemniczych zakamarków i zakątków. Chętnie odwiedzane są też Grzyby Skalne, a podczas wędrówek bezwzględnie trzeba obejrzeć okoliczne miasteczka, jakie również kryją sporo interesujących miejsc.

serwis noclegowy - ruszajwpolske.pl
Z uwagi na wprowadzenie całkowitej ochrony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, można się po nim poruszać tylko na nogach lub na nartach. Sieć szlaków pieszych, schronisk i wyciągów narciarskich jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Tatry można okrążyć rowerem. Szlak liczy mniej więcej dwieście trzydzieści kilometrów i proponuje niezapomniane panoramy na góry.

Dużą atrakcją Tatr jest kolej linowa z Zakopanego na Kasprowy Wierch i zespoły wyciągów w dolinach Goryczkowej i na Hali Gąsienicowej. Dają one szansę podziwiania tych majestatycznych gór z lotu ptaka. Na Kasprowym Wierchu mieści się najwyżej położone polskie obserwatorium meteorologiczne. Trzeba również zdobyć Giewont, którego również roztacza się fantastyczna panorama Tatr.

Należy powiedzieć, że Tatry są kolebką polskiej turystyki, narciarstwa i alpinizmu. Od ponad trzystu lat są one celem wypraw najwybitniejszych Polaków (dowiedz się więcej). Główną miejscowością turystyczną Tatr jest Zakopane, określane zimową stolicą Polski. Bajecznie położone u podnóża Tatr miasteczko łączy w sobie tradycyjny góralski folklor oraz teraźniejsze atrakcje czekające na zjeżdżających tu tłumnie turystów. W Darłowie odbywa się mnóstwo ciekawych imprez cyklicznych. Warto wybrać się zwłaszcza na: Ogólnopolski Bieg Eryka, Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich, Europejskie Warsztaty Muzyczne i Operowe, Galę Operetkową na Placu Kościuszki, Festiwal organowy w kościele świętej Gertrudy, Czwartkowy Pociąg do Jazzu, Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych, Bałtycki Festiwal Tańca, Międzynarodowy Festiwal Latawców oraz Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa "Darłowski Dorsz", w trakcie, którego zawodnicy łowią dorsze ze statku.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T