Dobre jakościowo zabawki, rozwijające nasze dzieciaki

żółty dinozaur
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wejdziemy do sklepu z zabawkami dla dzieci, po chwili ogarnia nas rozpacz, w jaki sposób dać sobie radę ze znalezieniem tej jedynej przez naszą pociechę zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a zamierzają kupić coś siostrzeńcowi, w tym zalewie produktów na sklepowych półkach jest dwa razy gorzej. Tu już nie ma innego wyjścia, jak tylko polegać na znającej się na rzeczy ekspedientce lub też w ostateczności poprosić o pomoc rodzica, który właśnie wybrał się ze swoją latoroślą po zakup jakiegoś super modnego samochodu, szalenie przytulaśnej maskotki albo też najnowszej lalki. Aby nieco uprzyjemnić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego drodzy rodzice, szykujcie torebki, oto przed Wami zabawkowy must have, który bije rekordy sprzedaży w sklepach w całym kraju.

Bycie dzieckiem dzisiaj jest łatwiejsze, bardziej kolorowe. Sukieneczki dla dziewczynek są stylizowane na miniaturki dorosły, wózki są kolorowe, sportowe, eleganckie – to zdecydowanie inny świat. To samo oczywiście dzieje się z zabawkami, których za tzw. naszych czasów nie było. Dzisiaj najmłodsi w teorii mogłyby mieć wszystko.

Na szczęście to chyba całkiem dobra wiadomość. Nim jednak dziecię wyfrunie z rodzinnego gniazda, czeka nas jeszcze długa i trudna droga, aby właściwie wychować małego człowieka. Oczywiście, niejeden świeżo upieczony rodzic bez wątpienia przestudiował przed pojawieniem się dzidziusia całe tomy fachowych książek i wydaje mu się, że posiada kompletną wiedzę na temat wychowania dziecka. Jak często teoria przegrywa z praktyką! Wychodzi na to, że najkorzystniej zdać się na własną intuicję.
zabawka
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Powinieneś swojemu dzieciakowi podarować ciekawe zabawki edukacyjne.

Czym się takie artykuły wyróżniają? Głównie tym, że umieją pogodzić rekreację z pobudzaniem intelektu. Nie dawaj latorośli kretyńskich figurek postaci z bronią. Daj mu raczej parę paczek tradycyjnych klocków, z których maluszek będzie mógł konstruować co tylko wymyśli. Konstruowanie niesamowicie pobudza intelekt - mocno ćwiczy rejony umysłu, które odpowiadają za imaginację oraz umiejętności manualne. Wiele eksperymentów naukowych stwierdziło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś budowali klockami, legitymują się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych ludzi, którym leniwi rodzice dawali odmóżdżające bajki w tv.

Dla małych chłopców pouczającym towarzyszem zabawy są często dinozaury. Wielu młodych maniaków tych pradawnych gadów kolekcjonuje przez lata wszystko, co tylko się z nimi łączy, przy okazji ucząc się wielu interesujących ciekawostek o tych wymarłych gadach. Wrzucając w w Google hasło dinozaury zabawki, otrzymamy przegląd sklepów oferujących najróżniejsze zabawki dla wielbicieli tych zwierząt – od puzzli, poprzez zestawy małego naukowca, gumowe lub plastikowe figurki tych stworzeń, po zabawki do kąpieli, stempelki i formy do plasteliny Natomiast zabawki takie jak Wader mogą być interesujące dla najmłodszych panów. Samochody ciężarowe, wywrotki, proste tory wyścigowe – nie stanowią zagrożenia dla maluchów. Dzisiejsze kolorowe dziecięce czasy pomagają zdobyć swój świetnie wyposażony zestaw budowlany, z „prawdziwą” betoniarką, o której marzy każdy chłopiec.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T