Turcja i Malediwy, czyli jak odpocząć od zimy. Nim podejmiesz decyzję sprawdź nasze rady

turcja - izmir
Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Planujesz spędzić urlop w obrębie Europy i Afryki, a może masz w planach wyszukane miejsca wypoczynku? Oferty biur podróży pokazują wakacje w różnych pakietach, szczególnie w zależności od środków na własne wydatki i konkretnych planów spędzenia odpoczynku. Pierwsze skojarzenia jakie pojawiają się na myśl o wczasach to bezchmurne niebo, wezbrane fale i hotele z basenami i ekskluzywnymi atrakcjami. Nie każdy może sobie na to pozwolić – z reguły komfort i wiele możliwości wypoczynku równają się wykładaniu kolejnych oszczędności. Z drugiej strony wakacje na południowych obrzeżach Europy (jak http://hiszpania.com.pl) nie są okolicą ograniczoną jedynie dla prężnych przedsiębiorców i dorobkiewiczów. Na rejsy, miejscowe plaże czy czynne zwiedzanie wybiorą się również mniej zamożni, odkładający na tą okazję przez lata.

turcja - izmir
Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd na Malediwy to niespotykana okazja zobaczenia archipelagu, który cechuje się unikalnym klimatem. Nie ma innego miejsca na świecie, w którym można w tym samym czasie zobaczyć tak niesamowicie czyste morze i przepiękną, tropikalną faunę. Malediwy posiadają oprócz tego cudne widoki, co czyni ją autentycznym rajem nie tylko dla amatorów wypoczynku, ale również dla fotografów ,jak również miłośników estetyki. Jeśli ktoś rozważa opcję wyjazdu na archipelag, warto, aby rozważył także ciekawe Hidhadoo, która posiada silnie ogromną sieć hoteli i bardzo rozwiniętą bazę turystyczną. Lot, choć długi i niekiedy kosztowny, wynagrodzi wysiłek czarującymi widokami, które na bardzo długo zapadają każdemu turyście w pamięć.

Każdy znajdzie tu coś ciekawego właśnie dla siebie. Zarazem amatorzy sportów, miłośnicy zwyczajnego odpoczywania, osoby ceniące ciekawe spacery wieczorową porą, czy bogatą faunę i florę, nie będą zawiedzeni wakacjami na tej przepięknych wyspach, jakie tworzy archipelag Malediwy. Otoczka klimatu zwrotnikowego i tropikalnego wspiera naszą wyobraźnię jeszcze bardziej. Tym bardziej kiedy przeglądamy albumy znajomych, którzy wybrali urlop w ciepłych krajach Afryki, Azji czy Europy. Swoje role odgrywają tutaj marketingowe chwyty biur podróży.

Nie chodzi akurat o ceny ośrodków, lecz wizualizację ofert. Wyraziste, atrakcyjne kolory, z przezroczystością morza i słonecznym niebem, wodzą nasze oczy na „wczasowe pokuszenie”. Kalkulacje są nietrudne – rejsowanie po Morzu Śródziemnym czy wynajęcie ekskluzywnego apartamentowca to statystycznie koszt sięgający kilku tysięcy złotych. Koszty rosną równo z podróżowaniem. Podróż w dwie strony – gdy chodzi o kilka tysięcy kilometrów od domu rodzinnego to kolejne cięcia z wakacyjnego budżetu.

Malediwy, Reunion czy ulokowane na drugim krańcu Ziemi Hawaje – europejskim turystom nie opłaca się wpaść tutaj na kilka dni - maks tydzień. Dla wczasowiczów, którzy myślą o urlopie w obrębie Starego Kontynentu pozostaje pokaźna liczba ofert z Hiszpanii, Grecji czy północnej Afryki. Zwolennicy kultury starożytnej ciągną w stronę wschodu. Pierwszym ogniwem jest Turcja (turcja.com.pl), dalej oferty sięgają po Izrael, czy Egipt. Kolorowe Indie czy nieznana Europejczykom część Indochin to także możliwość obcowania z kulturami, które na co dzień znamy jedynie z przekazów i poradników turystycznych.
Tags:

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T