Lampa, którą wybrać?

Zestaw mebli kawiarnianych do jadalni
Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Większości z nas trudno było uwierzyć, że owe wnętrza zbudowano w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze. Identyczny dom powstał jednak także w realu. Willa została uznana za najlepszą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów. Bardzo wiele wiąże się z klimatem pomieszczenia, do którego wybierana jest lampa.

Lampy kryształowe na pewno doprowadzą do tego, że wnętrze będzie wydawało się bardzo luksusowe. Warto jest też zrobić właśnie z lampy tego rodzaju główną ozdobę w pomieszczeniu. Nie zapominajmy o tym, że światło musi współgrać z całym mieszkanie. Wybierając lampy dobrze jest mieć już zrobione mieszkanie.

Łatwiej, bowiem jest wybrać lampę pasującą do mebli, parkietu i ścian, niż wybierać wszystko pod oświetlenie.
Lampy pełnie kolorów
Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.
Każdy mebel w domu tego ekscentrycznego bohatera to design i klasa. Chyba więc to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka mamy okazję widzieć najbardziej rozpoznawalny łuk na świecie, czyli lampa Arco (w języku włoskim „arco”to właśnie łuk).

Włoscy magicy wzornictwa nie poszukiwali jednak inspiracji w przestworzach, lecz na...ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Inspirująca okazała się zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym wisi klosz – wyrafinowana prostota. Od chwili wynalezienia, lampa nie musiała już wisieć pośrodku sufitu, by dobrze oświetlić stół.
lampy
Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Designerskie lampy to tzw.

„kropka nad i” w naszych wnętrzach. Często wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie nabrało nowego wyrazu. Mistrzami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, eleganckie żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu? Oczywiście! Myśl ta działa również w przeciwną stronę - antyki, wiekowe meble w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą nowego wyrazu. A może chcemy naszą lampę uczynić najbardziej wyszukanym punktem pomieszczenia? Wyposażanie mieszkania bezsprzecznie jest bardzo ważną kwestią, w takim razie też koniecznie powinniśmy poświęcić tej czynność stosunkowo multum czasu. Jedynie zawodowe podejście bez wątpliwości pozwoli nam cieszyć się nadzwyczaj dużą funkcjonalnością oraz w pewnej mierze wyjątkowo interesującym wyglądem wizualnym, na którym w szeregu przypadków nam zależy.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T