Fototapety - ludzie

Salon, fototapeta z wizerunkiem kobiety
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Salon jest głównym, reprezentatywnym pomieszczeniem w naszym domu. Jest to pokój, w którym chętnie podejmujemy gości, bawimy się z dziećmi czy odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Wystrój pokoju dziennego bardzo często uwarunkowana jest panującą modą w aranżacji wnętrz, która dotyczy nie tylko mebli, ale także dodatków takich jak np. fototapety.

Fototapeta daje nam mnóstwo możliwości aranżacji wnętrz. Fototapeta do naklejenia na ścianę jest nieskomplikowanym, niedrogim, ale bardzo efektownym pomysłem na ozdobienie domowego wnętrza. Tego rodzaju ozdoby, mają mało wspólnego ze znanymi w latach 80-tych fototapetami. Obecnie ze względu na dostęp do praktycznie niezliczonych zasobów Internetu możemy pozwolić sobie na swoistą, nowatorską fotografię w pokoju dziennym, sypialni lub kuchni.

Jeśli tylko oferta producentów i sprzedawców nie zaspokaja naszych wyobrażeń, możemy w odpowiedniej cenie zamówić fototapetę prezentującą zdjęcie naszego autorstwa. Jeszcze do niedawna fototapety ścienne były symbolem kiczu. Obecnie wracają do łask wielkoformatowe grafiki, które odpowiednio dobrane potrafią odmienić salonowe wnętrze. Dużą popularnością cieszą się abstrakcyjne wzory jak i te przedstawiające ujęcia wprost z ulic dużych i znanych miast.
Fototapety do salonu
Autor: czarna-zebra.pl
Źródło: czarna-zebra.pl
Istotne jest by fototapeta do salony była tak dobrana, aby harmonizowała się z pozostałymi elementami wystroju salonu.

Taką wielkoformatową grafikę można przykleić na całą ścianę lub tylko na jej fragment. Tym sposobem nasz salon nabierze niepowtarzalnego klimatu. Do tak reprezentatywnych pomieszczeń, bardzo często wykorzystywane są fototapety na wymiar. We wnętrza utrzymane w nowoczesnym guście doskonale wcielą się geometryczne lub abstrakcyjne wzory.

Nieduże i wąskie pomieszczenia należy dekorować elementami optycznie je zwiększającymi. Doskonale nadadzą się tu wielkoformatowe grafiki we wzory perspektywiczne, takie jak tunele, aleje, uliczki czy krajobrazy z „lotu ptaka”. Wybornie w takim pomieszczeniu spiszą się także motywy urbanistyczne - mosty, wieżowce i ruchliwe drogi. Przykuwającym wzrok i coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem na dopełnienie aranżacji są fototapety na drzwi, które też mogą być zamawiane według osobistych kryteriów.

Taka forma dekoracji jest powodem tego, że drzwi mogą prędko i stosunkowo niedużym nakładem środków, nabrać nowego wyglądu. Fototapeta w salonie to sposób na szybką i efektowną metamorfozę domowego wnętrza. Prócz dostępnych, gotowych fototapet, u producenta można zamówić także wykonanie fototapety ze zdjęciem własnego autorstwa.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T