Dzień dziecka – udane pomysły na prezent

Klocki dla dzieci
Autor: granada_turnier
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przyznać, że propozycja zestawów klocków dla dzieci jest obecnie ogromnie bogata. Począwszy od klocków prostych, podobnych do tych jakimi my ongiś się bawiliśmy, to jest mam na myśli drewniane, kolorowe sześciany i rolki, przez klocki plastykowe których to odmian istnieją nieogarnione rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu zestawy kloców lego, dostosowane do wieku użytkowników. Proponowane przez producenta klocki lego dla dzieci to wiele rewelacyjnych rozwiązań.

Wysokiej klasy zabawki to uwielbiana przez dzieci rozrywka. Decydując się na zaproponowanie naszemu maluchowi markowych klocków w określonym obszarze tematycznym, możemy być pewni oferowania mu doskonałej jakości. Najniższe ceny wskazują na podejmowanie właściwej decyzji. Oferty duńskiego producenta spotykają się z ogromną aprobatą na rynku, natomiast na forach internetowych aż huczy od dobrych recenzji.

Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku od lat 3 poświęcone są zestawy Lego Duplo. Uczą one dzieciaczki rozpoznawać kształty zwierząt, przedmiotów i ludzi, a także rozpoznawać podstawowe barwy. Natomiast potomkom ciut starszym, to znaczy w wieku 6-12 lat, poświęcone są wyżej wspomniane zestawy Lego Super Heroes przedstawiające atrakcyjne postacie z bajek dla dzieci.

Dzieci mogą więc kiedy już złożą klocki bawić się nimi w dalszym ciągu, mogą bawić się w swych ukochanych bohaterów. Starszym dzieciom, w wieku 12-16 lat zadedykowane są natomiast poważne zestawy Lego Technic. Trzeba w takim razie spojrzeć jedynie na rzeczy takie jak na przykład klocki lego city aby błyskawicznie zdać sobie sprawę z tego, że faktycznie oferują one mnóstwo rewelacyjnej zabawy absolutnie każdemu maluchowi.

Zawsze odznaczają się one ponadto bardzo wysoką jakością i są w pełni bezpieczne dla dzieci, przez co jako rodzice możemy je dać swoim pociechom bez żadnych obaw. Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój ogromny sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu połączenia klocków, stałego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Charakterystyczne okrągłe wypustki na górnej części każdego klocka doskonale wpasowują się w analogiczne elementy od spodu.

Klocki Lego to cudowna, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.
Tags:

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T