Przeszkolenie osób zatrudnionych na stanowisku sprzedawcy na pewno zaowocuje zwiększeniem zysków, a poza tym przyciągnie nowych klientów

przez | 6 listopada 2021
O tym, że świetnie przeszkolony sprzedawca może sprzedać praktycznie każdy, nawet ten trochę uszkodzony towar, przekonaliśmy się już niejednokrotnie. Cechy charakteru mają tutaj olbrzymie znaczenie, ale najprawdopodobniej o wiele więcej zawdzięczamy odbytym kursom. Właściwie wszelkie umiejętności możemy nabyć, chociaż przy okazji warto dodać, że nie każdy ma szansę na duże zyski w sprzedaży. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o introwertykach, którzy już z definicji nie będą dobrze czuli się za ladą.

Kto jednakże swoją przyszłość zawodową wiąże ze sprzedażą, może nieco podnieść stan swojej wiedzy i nauczyć się przy okazji wszystkich technik sprzedażowych. Na pewno o dużo łatwiej mają ci, którzy już od młodości sprzedawali małej wartości przedmioty w serwisach aukcyjnych. Trzeba jednak uzmysłowić sobie, że powszechnie znane przysłowie uczy: na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany w tym serwisie artykuł, śmiało zobacz ponadto towarzyszące informacje – one również są warte uwagi.

Kierując się tą sentencją nawet ci wieloletni ekspedienci zapiszą się na kurs. W końcu w życiu należy kierować się pokorą, ponieważ wtedy, co zabrzmi nieco paradoksalnie, możemy więcej zdobyć.

szkolenie

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele razy mieliśmy okazję przyjrzeć się sprzedawcom, którzy siedzą prawie bezczynnie za ladą i czekają na klientów. Taka praca najprawdopodobniej do tych szczególnie przyjemnych się nie zalicza i jest pozostaje mało perspektywiczna. Zresztą jeśli dany sklep nie ma klienteli, to przecież w niedługim czasie zostanie zlikwidowany. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, kiedy sprzedawcy muszą obsłużyć tak wiele kobiet, że niełatwo jest im wypić cały kubek gorącej kawy. O ile tacy ekspedienci nie są kasjerami w supermarkecie, to mogą z powodzeniem pójść na szkolenie zatytułowane zarządzanie sobą w czasie . Dzięki zdobytej wiedzy będą mogli radzić sobie z najprzeróżniejszymi sytuacjami, jakie przytrafiają się w godzinach pracy.

Kolejnym wartym uwagi szkoleniem bywa profesjonalna obsługa klienta . Sprzedawcy bardzo często są o dużo bardziej zainteresowani swoim telefonem niż pytaniami potencjalnych nabywców. A jeśli nawet chcą współpracować z klientem, to czasami okazuje się, że nie posiadają nawet elementarnej wiedzy na temat towarów wyłożonych na półkach. Młoda ekspedientka, która nie jest w stanie zareklamować i doradzić np. najlepszego w konkretnym przypadku modelu pralki, powinna pomyśleć nad zmianą profesji albo ostro wziąć się do pracy. W końcu profesjonalna obsługa klienta nie polega tylko na uprzejmym dobry wieczór skierowanym do właśnie wchodzącego delikwenta.
Autor