Puch jako jeden z najwspanialszych wytworów natury wykorzystywany w produkcji kurtek puchowych.

przez | 13 lipca 2022
Zimą najwięcej uwielbiamy te trendy, jakie nie zmuszają do wyboru: być modnym i przemarzniętym czy nie patrząc na projektantów, oddać się dyktatowi aury? Puchowa kurtka to metoda owego utrudnienia. Stylów, wzorów i barw puchówek jest tyle, iż odnajdzie się coś na każdy gust. W naszym mroźnym klimacie posiadanie tylko jednej kurtki puchowej to obowiązek.

kurtki puchowe

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednakże wyglądać jak kosmonauci, temu też sieciówki ścigają się w dopasowywaniu modeli „puchówek” do obowiązujących aktualnie trendów. W podaży wielu producentów znaleźć możemy wzory inspirowane militariami, zimowymi wzorami i przede wszystkim futuryzmem.

Dalej możemy powiedzieć, iż przyroda jest najdoskonalszym inicjatorem i kreatorem. Jednym z najdoskonalszych jej wytworów jest z pewnością ptasie pióra, ale również puch. Puch to zdecydowanie najskuteczniejszy materiał chroniący przed zimnem, jaki jest na ziemskiej planecie. Ma znakomite właściwości termoizolacyjne, jest niebywale lekki i ogromnie pakowny. Kurtki wypełnione puchem z łatwością można złożyć, aby zajmowały niezwykle mało miejsca w bagażu. Zanim zdecydujemy się na zakup kurtki puchowej musimy przedyskutować kilka spraw. Znaczące jest to, aby kurtka była wymoszczona jak największą ilością puchu, a nie piórek, które nie mają właściwości grzewczych, a do tego ważą więcej aniżeli puch. Puch zazwyczaj używany w ubraniach i śpiworach jest mieszaniną puchu gęsiego i kaczego z drobniutkimi piórami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji –

Największe cechy grzewcze posiada puch gęsi, niewiele mniejsze puch z kaczki, temu musimy zwrócić uwagę na pochodzenie puchu, który znajduje się w towarze przez nas doglądanym.

Kliknij śmiało ten odnośnik a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.dortex.pl/importer-odziezy-uzywanej-kontakt/) zaprezentowano niesamowicie interesujące materiały. One także są dające do myślenia.

Puch także kiedy jest mokry, nie gubi swych właściwości ocieplających, lecz może wydzielać nieładny zapach. Twórcy odzieży turystycznej stosują różnego rodzaju wypełnienia sztuczne, które naśladują cechy puchu. Materiały te posiadają więcej właściwości grzewczych niż powszechnie poliester, który odnajdziemy w większej ilości tańszych wyrobów.