W jaki sposób stylowo zaaranżować salon?

przez | 12 lipca 2023
Salon to jedno z głównych miejsc w każdym domu – pełni on nie jedynie funkcję reprezentacyjną, ale także stanowi przestrzeń, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzić czas. Co zrobić, by zagwarantować temu wnętrzu niebywały charakter?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Meble oraz dodatkiNa to jak widziane jest wnętrze wpływają w ogromnym stopniu meble. To właśnie one zapewniają całemu wnętrzu konkretny charakter. Modele o łatwej formie oraz w kontrastowych kolorach to atrybuty stylu nowoczesnego, jaki podoba się wielu osobom. Jeśli jednak wolimy klasyczne rozwiązania, na pewno do gustu przypadną nam tradycyjne komody oraz regały. Dobrze zadbać, by w miarę możliwości poszczególne elementy wystroju były harmonijne, w przeciwnym razie całość sprawi wrażenie chaosu oraz nie będzie wyglądała gustownie. Trzeba pamiętać też o właściwych dodatkach, które na przekór pozorom dużo potrafią zmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, ciekawa lampa czy obrazy na ścianach to znakomite uzupełnienie mebli – należy tylko zdecydować się na dodatki, które będą się z nimi dobrze komponowały. Intensywny kolorystycznie akcent to sposób na ożywienie całego wnętrza, a miłego charakteru nadać mu mogą firanki lub poduchy na komfortowej wersalce – wszystko to kusi do wypoczynku oraz spędzenia czasu w miłym gronie rodziny lub zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Rozpalony ogień (afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) i bijące od niego ciepło może być piękną ozdobą każdego salonu – wystarczy wyłącznie wybrać właściwy kominek, jaki dopełni całą aranżację. W bloku mieszkalnym trudno będzie wybudować tradycyjne palenisko, ale jest na to wyjście, czyli biokominki – RolMarket. Nie wytwarzają one dymu czy popiołu i choć wydzielają niewiele ciepła będą doskonałą ozdobą stylowego wnętrza. Paliwo do biokominka jest w postaci płynu bądź żelu. Dużą zaletą niniejszego rozwiązania jest fakt, że tego rodzaju dodatki można wybrać w jednym z wielu modeli, a więc z oprawą wykonaną ze stali nierdzewnej bądź szkła – wówczas można ogień podziwiać z każdej e stron. W sklepach w sprzedaży są nawet mobilne kominki, które można dowolnie przestawiać. Aby spełniały on swe zadanie, trzeba zatroszczyć się o to, aby paliwo do biokominka było dobrej jakości i z odpowiednim atestem. Produkty podejrzanie tanie mogą być niebezpieczne w użyciu oraz wydzielać nieprzyjemny zapach po podpaleniu.