Konsole do gier - fakty i mity

Chyba każdy zgodzi się co do tego, że ogólnie pojęta wirtualna rozrywka jest w obecnych czasach naprawdę doskonale rozwinięta, i dosłownie każdy z nas może w tej dziedzinie znaleźć dla siebie sporo interesujących możliwości. Rzecz jasna tak duża ich popularność spowodowała także, że oprócz fanów pojawiło się też mnóstwo ich przeciwników którzy są zdania, że ani trochę nie dorastają one do pięt zwykłym komputerom. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Wszystko jest tutaj naturalnie uzależnione głównie od gustu, przez co ciężko jednoznacznie określić co będzie idealnym rozwiązaniem.

Z drugiej jednak strony warto wiedzieć o tym, że całe mnóstwo takich nieprzychylnych opinii o konsolach do gier (więcej tu - http://www.ppe.pl/news.html?filtr=x360) bierze się ze zwyczajnej niewiedzy oraz różnych mitów które powodują, że często sami nie jesteśmy w stanie dostrzec ogromnego potencjału tych rzeczy.
przykładowa gra na PlayStation4
Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim będziemy jednak musieli wybrać dla siebie faktycznie odpowiednie urządzenie, które zagwarantuje nam najwyższy możliwy poziom tego typu zabawy. Obecnie w branży tej coraz bardziej dominują różnego rodzaju konsole, i raczej nie można się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście oferują one całe mnóstwo ciekawych zalet.

Konsole takie jak będąca obecnie na topie playstation 4 są przede wszystkim dużo mniej kosztowne od komputerów osobistych, a jednocześnie nie musimy ich tak często modernizować, zatem jeden taki zakup wystarczy nam na całe długie lata (najnowsze gry na ps4 w serwisie ppe.pl). Dodatkowo bardzo często okazuje się, że posiadacze takich konsol mają o wiele szersze możliwości w kwestii wyboru idealnych dla siebie gier. Właściwie większość tych najbardziej znanych tytułów na samym początku wychodzi obecnie wyłącznie na konsole, zaś wersje na komputery osobiste nierzadko trafiają do sklepów dopiero parę miesięcy później.
gry na xbox one
Autor: Ian Hughes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o te ostatnie to opinie na ich temat bywają bardzo różne.

Sporo ludzi jest stanowczo przeciwnych takiego typu rozrywce uważając, że nie niosą one absolutnie nic dobrego. Media niejednokrotnie wyolbrzymiają tą sprawę rozpętując burzę na temat szkodliwości gier, które rzekomo mają niezwykle negatywny wpływ na zachowanie młodzieży. Należy jednak zawsze nieco dokładniej oceniać całą sytuację oraz nie kierować się wyłącznie emocjami, nie pytając o zdanie przeciwnej strony.

Gry bowiem to identyczna zabawa jak przeróżne inne przyjemności, z których jednakże powinni korzystać ludzie odpowiedzialni. Żadna gra nie może bowiem uczynić z kogoś złego człowieka, jeśli wykazuje do niej właściwy dystans. Dlatego też, nie powinniśmy za każde zło obwiniać przykładowo gta v (szerzej - http://ppe.pl/encyklopedia-4819-grand_theft_auto_v.html), ale raczej zwrócić większą uwagę na to kto w nią gra. Idealnym przykładem na coś takiego jest chociażby GTA V – podczas gdy osoby posiadające konsole bez przeszkód cieszyły są tą kultową grą, posiadacze komputerów wciąż czekali na jej premierę (więcej o Grand Theft Auto 5 tu).

Jest to naturalnie tylko jeden z powodów, dla których konsola może być tak doskonałą propozycją dla każdego z nas, zatem warto po prostu trochę bliżej się tym zainteresować. Jeżeli tylko szukamy czegoś, co da nam taką właśnie zabawę na zadowalającym poziomie, to z pewnością będzie to dla nas doskonała propozycja.

Login

Powered by Drupal, an open source content management system
 
 
by R & T